Profil společnosti PDSystems s.r.o.

Historie

Společnost PDSystems s.r.o. vznikla v roce 2007 a navázala tak na předchozí činnost zakladatele a majitele Ing. Jaroslava Látala, MBA.

Zaměření a zkušenosti z předchozího zaměstnání napomohly ke zrodu myšlenky pro využití zapuštěných LED návěstidel po vzoru letištní techniky (zapuštěná návěstidla na označení přistávacích drah) k označení přechodu pro chodce a tím zvýraznit samotné místo pro přecházení. Pilotní projekt byl realizován již v roce 2004, a to v Litoměřicích v ulici U Stadionu před vchodem do základní školy. Tento systém je dodnes funkční.

Na úspěšný systém pasivní bezpečnosti, systém 1. generace, navázal pan Látal přidáním funkce, která výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti chodců a celkovému zklidnění dopravy - jedná se o detekci aktuálního výskytu chodce na přechodu pro chodce, tedy aktivní systém bezpečnosti - 3. generace. První detekční systém byl instalován již v roce 2005.

Další významný krok, který posunul společnost kupředu, byl vývoj vlastního LED návěstidla PDS-200 (předchůdce dnes používaného PDS-400). První prototyp byl vyroben začátkem roku 2007 a již v polovině tohoto roku nahradil v našich aplikacích všechny doposud dovážené produkty.

Od svého vzniku prošly naše systémy a produkty dalším vývojem tak, abychom našim zákazníkům dokázali nabídnout co možná nejlepší kvalitu, spolehlivost a dlouhou životnost.

Současnost

V současné době úspěšně působíme po celé České republice. Stále si držíme prvenství v tomto oboru - máme za sebou více než 70 aplikací, viz vybrané reference společnosti. V roce 2012 jsme společně s Centrem dopravního výzkumu, v. v. i. instalovali systém "bezpečných přejezdů", který nyní běží v testovacím režimu. Začátkem roku 2013 jsme s našimi produkty vstoupili na zahraniční trh.

Naše systémy pro zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti mají široké možnosti využití. Počínaje výše zmíněnými přechody pro chodce, přes vedení dopravy v tunelech, na křižovatkách, zvýraznění železničních přejezdů bez závor a podobně.

Společnost PDSystems s.r.o. je tvůrce systému “bezpečných”, popřípadě “inteligentních”, přechodů. Máte tedy jistotu, že jednáte se skutečnými odborníky.